تنظيم دماي يخچال فريزر از عوامل مهم در استفاده از اين لوازم خانگي و صنعتي است.کليه لوازم خانگي الکترونيکي شيوه کارکرد و تنظيمات مخصوص به خود را دارد، که يکي از مهم ترين آنها يخچال و فريزر است. که يکي از موارد استفاده مناسب و کارکرد درست آن مستم تنظيم دماي يخچال فريزر است. تنظيم دماي يخچال فريزر علاوه بر سالم و درست نگهداري مواد غذايي در مصرف درست و بهينه انرژي اثر مستقيم دارد. رعايت موارد زير تا حد زيادي به ما در تنظيم دماي مناسب يخچال فريزر کمک مي کند.

آيا فريزر شما دماي مناسب دارد؟ دماي مناسب فريزر چند است ؟

فريزرها يکي از مهم ترين لوازم موجود در آشپزخانه هستند و آن ها به ما اجازه مي دهند که موادي مثل گوشت و سبزيجات را داخل آن نگه داريم تا براي آشپزي استفاده کنيم و به همين دليل مراقبت از آن ها امر بسيار مهمي مي باشد و براي اين که مواد غذايي درون آن کاملا سالم و تازه باشند ، بايد دماي داخل يخچال را کاملا خنک نگه داريم اما واقعا دماي ميانگين براي داخل فريزر چقدر است ؟


طيف دماي ايده آل براي داخل فريزر
معمولا اکثر فريزرها روي دماي 32 درجه سانتي گراد تنظيم مي شوند که همه فکر مي کنند با اين دما مشکلي براي فريزر پيش نمي آيد و همه چيز درون آن ها تازه و سالم باقي مي ماند ، اما اين فکر اشتباه است. دماي ايده آل براي فريزر 0 درجه فارنهايت است و هرچقدر درماي درون فريزر سردتر باشد، احتمال سالم بودن و تازه ماندن مواد غذايي بالاتر مي رود.


دماي مناسب فريزر
آيا دماي سردتر در فريزر به معناي زودتر سوختن آن است ؟
نه؛ فريزر زماني مي سوزد که هواي اضافي درون ان وجود داشته باشد، نه اين که بيش از حد خنک باشد. براي جلوگيري از سوختن فريزر، بايد چند وقت يک بار فريزر را از برق بکشيد و مواد غذايي درون آن را بيرون بکشيد و تميز کنيد.
نکته مهم اينجاست که مواد غذايي يا از پوشش پلاستيکي يا بسته هاي فريزري درون فريزر قرار مي گيرند. همين بسته ها و پوشش ها از داخل خود هوا خارج مي کنند و آن را به جو فريزر منتقل مي کنند. براي جلوگيري از اين اتفاق بهتر است که علاوه بر پوشش خود مواد غذايي، آنها را داخل آلومينيوم نيز قرار دهيد.


تنظيم دماي فريزر

راه هاي کليدي براي بهبود عملکرد فريزر
در حالي که دماي پايين و خنک حرف اول را مي زند، اما چنانچه در بخش نکات خانه داري نمناک گفته شده است راه هاي ديگري نيز وجود دارد تا از طريق آن مطمئن شويم که يخچال مان عالي کار مي کند که يکي از آن ها جريان است و فريزر ها نياز به جريان مناسب هوا در درون خود دارند تا بتوانند دماي مناسب را تنظيم کنند و آن را کاملا خنک نگه دارند و براي جريان مناسب نبايد فريزر را تا کله پر کنيد زيرا مانع گردش جريان هوا مي شويد.


دماي ايده آل فريزر
چندين راهکار ديگر براي بهبود عملکرد فريزر
يخ فريزر را به طور منظم آب کنيد، تا عملکرد بهتري داشته باشد و در واقع نگذاريد که برفک ها مدت زمان زيادي داخل فريزر باقي بمانند.
زماني که غذاي جديدي را وارد فريزر مي کنيد، سعي کنيد آن را در عقب ترين جاي ممکن بگذاريد تا خودتان را ناخوداگاه وادار کنيد تا غذا هاي جلويي را که قديمي تر هستند.، زودتر مصرف کنيد .
براي نگه داشتن دماي مناسب از ترمومتر مخصوص فريزر استفاده کنيد.
نگهداري غذا در دماي مناسب فريزر مي تواند فضا را براي مواد غذايي امن نگه دارد.


اهميت دماي مناسب در تنظيم درجه يخچال
بطور حتم يخچال و فريزر جزو لوازمي است که در تمامي منازل وجود دارد، شيوه يخ زدن مواد غذايي و نگهداري آنها در دماي پايين براي مدت طولاني در کنار خشک کردن از ابتدايي ترين روش هاي ذخيره مواد غذايي مي باشد، که امروزه بدون داشتن يخچال فريز اين کار عملا غير ممکن است. اما آسيبي که يخچال و فريزر در اثر استفاده بالا به محيط زيست و طبيعت وارد مي کنند، افراد سازنده را به سمت تغيير و بهبود روش عملکرد اين لوازم خانگي هدايت مي کند.

در اين ميان از عمده روش هاي تاثيرگذار در ساخت و تغيير الگوي رفتار مصرف، تنظيم دماي مناسب يخچال و فريزر مي باشد، اين مساله به اندازه اي مهم است؛ که شرکت هاي توليد کننده دستورالعمل جداگانه اي براي انجام آن اختصاص داده اند.اهميت اين امر در انواع يخچال هاي صنعتي و خانگي به يک شکل است.

دماي مناسب يخچال و فريزر
از ابتدايي ترين کارهايي که قبل استفاده از اين لوازم خانگي بايد انجام دهيد، تنظيم دماي يخچال فريزر متناسب با محيط است. به عقيده بعضي افراد تنظيم دماي يخچال فريزر متناسب با اقليم و محدوده جغرافيايي متغيير است، اما اين تفاوت به دليل ناچيز بودن، نياز به بحث و بررسي ندارد. بيشترين تاثير تنظيم دماي يخچال فريزر به نوع مواد غذايي بستگي دارد.

بهترين دما براي نوع خانگي يخچال، حداکثر بالاي چهار درجه و فريزر صفر مي باشد، معمولا دماي يخچال بالاي صفر درنظر گرفته مي شود تا مواد غذايي درونش يخ نزند اما با پيشرفت تکنولوژي امروزه يخچال هاي با قابليت تنظيم دماي هر طبقه متناسب با مواد غذايي موجود به بازار عرضه شده است.

نکته قابل ذکر در اينجا، نگهداري از مواد غذايي مختلف در طبقه هاي مختلف يخچال متناسب با دماي مورد نياز است که پيشنهاد مي شود موارد حساس تر به دما در طبقه هاي مياني، ميوه سبزي در طبقه پايين تر و مواد کمتر حساس به دما در طبقه هاي بالايي قرار گيرند. با اين کار مواد غذايي را از منجد شدن حفظ کنيد.

تنظيم يخچال در تابستان و زمستان
بنا به نظر متخصصان دماي يخچال در زمستان و تابستان بايد متفاوت باشد و دليل آن نياز بيشتر مواد غذايي به خنک ماندن در فصل تابستان براي سالم ماندن و استفاده بيشتر از يخچال در اين فصل و پايين بودن دماي محيط در زمستان مي باشد، و معتقدند دماي يخچال در زمستان بايد يک يا دو درجه بيشتر از تابستان باشد.بعضي از يخچال ها قابليت تنظيم خودکار با دماي محيط را دارند. بطور کلي دماي مناسب براي يخچال در تابستان بين 2 تا 3 درجه و براي فريزر بين تا 20 و در فصل زمستان براي يخچال 4تا 5 درجه و براي فريزر بين 15 تا درجه مي باشد.

نحوه تنظيم درجه يخچال خانگي
دماي داخلي يخچال متناسب با مطالب گفته شده بين 1تا 4 درجه است. با مشاهده دفترچه راهنماي يخچال دکمه يا دستگيره تنظيم درجه را پيدا کنيد. معمولا بالا و کناره درب يخچال قرار دارد و با چرخاندن آن روي درجه مناسب دماي يخچال را متناسب با محيط و مواد غذايي داخل آن تنطيم نماييد.

اکثر يخچال فريزرهاي جديد از تنظيم کننده هاي ديجيتالي که اکثرا به صورت پنل روي درب فريزر و يخچال قرار دارد استفاده مي کنند، که بدون باز کردن درب يخچال و فريزر و با دکمه هاي روي اين پنل ها مي توانيد، دما را تنظيم کنيد.

چرا تنظيم دماي يخچال فريزر مهم است؟
اين مطلب را در راستاي تنظيم دماي يخچال فريزر به اشتراک گذاشتيم تا فراموش نکنيم اين لوازم خانگي با تغيير فصل دماي متفاوتي دارند و تاثير تنظيم درست آن ها بر مصرف انرژي و محيط زيست بسيار مهم و زياد است.حتي اگر شخصا قادر به تنظيم درجه يخچال فريزر خود نمي باشيد، از کارشناسان مربوطه دراين زمينه راهنمايي بخواهيد.

منبع: namnak

کاهش سریع فشار خون بالا در 5 دقیقه به روش چینی ها

طرز تهیه زولبیا و بامیه

شش قدم تا پرورش فرزند خلاق!

دماي ,فريزر ,يخچال ,مي ,تنظيم ,مواد ,مواد غذايي ,تنظيم دماي ,دماي يخچال ,دماي مناسب ,يخچال فريزر ,دماي يخچال فريزر ,دماي مناسب يخچال ,يخچال فريزر متناسب ,دماي مناسب فريزر

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
rcs112 nimam harfeakharpub ranginkamanarc rezaazizi rosedlir wigsyneed pooster15 kajcomputer sunvatico