Image result for ‫فال تاروت‬lrm;

امروزه گرایش ها و علایق نسبت به فال ها افزایش یافته ، این درحالی است که طالع بینی و فالگیری از زمان های اساطیری بوده است کهفال حافظ،فال روزانه، فال قهوه و. شکل های امروزی آن ها هستند.

در این مطلب به بررسی تاریخچه فال تاروت خواهیم پرداخت. فال تاروت پس از گذشت سالهای سال هنوز هم طرفداران خود را دارد.همراه ما باشید.

امروزه گرایش ها و علایق نسبت به فال ها افزایش یافته ، این درحالی است که طالع بینی و فالگیری از زمان های اساطیری بوده است کهفال حافظ،فال روزانه، فال قهوه و. شکل های امروزی آن ها هستند.

در این مطلب به بررسی تاریخچه فال تاروت خواهیم پرداخت. فال تاروت پس از گذشت سالهای سال هنوز هم طرفداران خود را دارد.همراه ما باشید.

<<تاروت>> مجموعه ای از کارتهای بازی است که از نیمه قرن 15ام میلادی در قسمتهای مختلف اروپا مانند فرانسه و ایتالیا برای ورق بازی گروهی مورد استفاده قرار می گرفته است. از اواخر قرن ام تا به امروز پیروان آن و نهانجویان (کاوشگران دانشهای مخفی و راز آلود)، تاروت را وسیله ای برای پیشگویی و یا حتی گذرگاهی در سیر بعد ذهنی و قلمداد می کنند.

بطور کلی کارتهای تاروت در اروپا بیشتر به منظور بازی استفاده می شود ولی در کشورهای انگلیسی زبان ومناطقی که بازی آن انجام نمی شود، تاروت اصولاً جنبه فالگیری دارد. برخی محققان سرچشمه کارتها را از مصر باستان و یا کابالا میدانند ولی مدرکی دال بر استفاده آن برای پیشگویی و طالع بینی قبل از قرن وجود ندارد. ومحققان استفاده از آن برای فالگیری را جنبه ی تفریحی می دانند.

تاروت از 4 دسته خال که هرکدام شامل 10 کارت شماره دار (از آس تا 10) و 4 کارت تصویر دار است، تشکیل می شود. بعلاوه تاروت دارای 21 خال حکم متمایز ویک کارت به نام <<دلقک>> نیز می باشد (بسته به نوع بازی دلقک می تواند نقش بالاترین حکم را داشته ویا اصلاً نقشی نداشته باشد). نهانجویان خالهای حکم ودلقک را <<بزرگ آرکانا>> و نیز باقی کارتهای یادشده را <<کوچک آرکانا>> نامیده اند.

Image result for ‫فال تاروت‬lrm;

نگاهی بر گذشته فال تاروت

کارتهای بازی احتمالاً از قاهره در اواخر قرن 14 وارد اروپا شده است. این کارتها خالهایی بسیار مشابه با 4 خال تاروت دارند که عبارت از شمشیر،ترکه،جام و سکه هستند. خالهای تاروت هنوز در ورق بازی سنتی ایتالیا،اسپانیا و پرتغال وجود دارد.

ورقهای مصور احتمالاً بین سالهای 14 تا 1425 بوجود آمده اند. این دست ورق با 16 کارت از تصاویر خدایان یونانی وخالهایی به شکل 4 نوع پرنده توصیف شده که رایج نبوده است.

نخستین کارتهای شناخته شده تاروت بین سالهای 1430 تا 1450 میلادی در میلان، فرارا و بولونیا خلق و در این حین تصاویر نمادین به دست رایج دارای 4 خال افزوده شدند. کارتهای جدید <<خال حکم>> نام گرفتند؛ کهن ترین تاروت بجا مانده به پانزده دست ورق چندپاره باز می گردد که برای خانواده <<ویسکانتی- اسفورزا>>، حکمرانان میلان، نقاشی شده بوده است.به نظر می رسد این بازی در 1450 که سال شاد و پرجشن وسروری در تاریخ ایتالیاست، اهمیت یافته است.

در 1491 نقشهای ویژه ای که نشانگر فلسفه، اجتماع، تخیل، طالع بینی و پیشگویی وهمچنین قهرمانان رومی،یونانی و یا بابلی بودند، به تاروچی ایتالیا افزوده شد.

کارتهای دست ساخت تاروت در قرن 14 مورد حمله شدید خطبایی که مدعی وجود ذات شیطان در آن بودند، قرار گرفت. با وضع موجود بیشتر حکومتها تاروت را آزاد و بعضی آنرا قدغن اعلام کردند. با آمدن صنعت چاپ، تولید انبوه دست ورقها میسر شد که ورقهای این دوره از شهرهای مختلف فرانسه بجا مانده است. محبوترین الگوی چاپ دست ورق های اولیه متعلق به شهر مارسی می باشد که به <<تاروت مارسلی>> معروف است.

Image result for ‫فال تاروت‬lrm;

شکل امروزی تاروت

امروزه تاروت دارای گونه های بینهایتی است که توسط هنرمندان، عکاسان و طراحان مختلف جهان بنابر فرهنگها و سلیقه های گوناگون خلق شده اند. مانند تاروتهای بیسبال،کیتی،هکر،گربه نما،کیمیاگری و تعداد بیشماری مدل دیگر که طرفداران بسیاری را به خودشان جلب کرده اند. اخیراً جند بازی کامپیوتری نیز از بازی تاروت ساخته شده است.

درکل دنیای امروز به تاروت کمتر به عنوان بازی و سرگرمی بلکه بیشتر به عنوان مجموعه ای مرموز و اسرارآمیز در امر طالع بینی و پیشگویی نگاه می شود؛ به نحوی که حتی در داخل ایران نیز فالتاروت و از آن گذشته،فال ورق، بسیار رایج است و افراد زیادی با تعابیر گوناگون از آن برای طالع بینی استفاده می کنند. در ایران نیز مدتی است که فال تاروت مورد توجه مردم قرار گرفته است که وب سایت تاروت یکی از مراجع فارسی فال تاروت محسوب می شود.

برگرفته از: ویکی پدیا

کاهش سریع فشار خون بالا در 5 دقیقه به روش چینی ها

طرز تهیه زولبیا و بامیه

شش قدم تا پرورش فرزند خلاق!

تاروت ,فال ,بازی ,های ,کارتهای ,ها ,فال تاروت ,است که ,طالع بینی ,بینی و ,آن برای ,تاروت خواهیم پرداخت ,کهفال حافظ،فال روزانه،

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
unitcomtebdental maraheledarman taktik-site vehiclerepair marxmembitsreg reportaj14 golshanuyad tingconchiedi donyayebedanid viral