باهمراهی ما در ادامه این مطلب می تواند آشنایی با فال حافظ و فال روزانه و اشعار زیبای حافظ شیرازی که در هنر شعر و گفتار پارسی اشعار او زبان زد هست را بدست آورید.

فال حافظ

<<طراز پیرهن زرکشم مبین چون شمع>>؛ ایراد از کتاب های درسی مان بود که انتخاب هایشان از اشعار کلاسیک، بیشتر به قصد پر کردن ستون <<لغات تازه>> پایان هر درس بود و نه لذت بردن از خود شعر.

می شد به جای <<دانش و خواسته است نرگس و گل/ که به یک جای نشکفند به هم>> این شعر لطیف را از شهید بلخی بخوانیم که: <<اگر غم را چو آتش دود بودی / جهان تاریک بودی جاودانه>> و به جای <<طراز پیرهن زرکش>> که دغدغه حفظ لغات هایش همه لذت شعر را کشته بود، یکی دیگر از شعرهای معروف و محبوب حافظ را برایمان انتخاب می کردند.

شاید آن موقع دیگر نیازی به این توضیحات نبود و ما یاد گرفته بودیم که شعر را برای لذتش می خوانند.

چند نکته در رابطه با خواندن اشعار حافظ و فال حافظ :

در هنگام خواندن اشعار حافظ بهتر است به معنا و مفهوم کلمات و ریتم شعری که می خوانیم دقت ویژه ای داشته باشیم و در این حال باید بدانیم که مقصد مطلب به چه چیزی می باشد و نکات و لازمه های آن را بیابیم.

فال حافظ و فال های روزانه :

با این که رایج ترین روش های فال استفاده از دیوان حافظ است اما باید این را دانست که فال حافظ وحی منزل نیست و نباید همه ی کار ها را به فال و استخاره گذاشت

در ایام شب یلدا و سال تحویل بازار فال حافظ بسیار داغ است و همه ی اطرافیان برای اینکه حتی اگر شده در زندگی بقیه سرکی بکشند مدام به گرفتن فال حافظ تاکید می کنند.

جالب است که بدانید فال حافظ داری پنج مرحله می باشد که عبارتند از :

نیت

فاتحه

قسم

سرکتاب

فال

فلسفه فال حافظ با معنی و تفسیر و تعبیر فارسی کامل.فال گرفتن از دیوان حافظ حال و شرایط خاصی دارد .

انسان باید شرایط روانی خاصی که مقتضای حال باشد داشته باشد. فال خوانی کار هر کسی نیست. در اغلب موارد فردی که ریش سفید مجلس و مورد احترام دیگران است و از صدایی دلنشین و سواد کافی برخوردار می باشد، برای فال گرفتن و فال خوانی انتخاب می شود. شیوه ی انتخاب غزل و فال خوانی نیز دارای آداب و شرایطی است. گرفتن بیش از سه فال برای یک نفر نشانه ی بی احترامی به حافظ قلمداد می شود.

کاهش سریع فشار خون بالا در 5 دقیقه به روش چینی ها

طرز تهیه زولبیا و بامیه

شش قدم تا پرورش فرزند خلاق!

فال ,حافظ ,شعر ,گرفتن ,اشعار ,خوانی ,فال حافظ ,و فال ,حافظ و ,فال خوانی ,فال گرفتن

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
barangrafiki asemangkavir kahrobafunrc artenis natanzsaffron zhalemaroof jiroft-window-pvc kalaha2 itsystem nedayevahi